A családi pótlék a gyermek tankötelezettségének határáig (jelenleg 16 éves koráig), illetve a köznevelési vagy szakképzési intézménybe járás időszakára szól. Nem törlődik azonban a folyósítás automatikusan, azt júniusban, a sikeres érettségi után a szülőknek kell kérvényezniük, emlékeztet az Eduline.
Ha a gyermek egyetemre készül, akkor is jeleznie kell a sikeres érettségit követően a családi pótlékra utána jogosult szülőnek a jogosultság megszűnését a vármegyei vagy a fővárosi kormányhivatal családtámogatási osztályán. Ugyanezt megteheti az ország bármelyik kormányablakánál is.

Az érettségi után le kell mondani a családi pótlékot
Azoknak a diákoknak azonban, akik szakképzésben tanulnak, például technikumban, és az érettségi után ott maradnak az iskolában nappali tagozaton, hogy szakmát szerezzenek,
annak a tanévnek a végéig jár a támogatás, amikor a tanuló betölti a 20-at, SNI-s diákok esetében pedig addig, míg betöltik a 23 éves kort.
Az ősszel egyetemi hallgatói jogviszonyt szerző gyermekek szülei azonban továbbra is a többgyermekes, magasabb összegű családi pótlékra lesznek majd jogosultak a kisebb, még a közoktatásban tanuló gyermekeik után. Ők egyúttal két hónapra visszamenőleg is megkapják a két, eltérő összegű családi pótlék közti különbséget.

Múzsák a csók után irodalmi est
Egy különleges estére számíthat, aki velünk tart, amely során életutak, művészet és anyaság fonódik össze a színpadon. Hernádi Judit és Tarján Zsófia őszintén mesélnek anya-lánya kapcsolatukról: hogyan élte meg a művésznő a gyermekvállalást, milyen érzés volt Zsófinak híres édesanya mellett felnőni.A könyvben szereplő nők történeteiről Bálint Lilla szerző mesél, míg Hernádi Judit egy-egy megrázó vagy felemelő könyvrészletet olvas fel.
hirdetés