A Stühmer Csokoládégyár épületegysége 1928-ban épült. A budapesti Szentkirályi utca 8. alatti kőburkolatos homlokzatú ingatlan többévnyi szünet után most egy franciaországi szállodalánchoz tartozó hazai cég megbízásából modern, de a múlt értékeit megőrző szállodává alakul.
Nyáron meg is nyithat a főváros új szállodája
A Kende Ferenc tervei alapján a Szentkirályi utca 8. szám alatt épült ötemeletes gyárból kialakított szállodának 94 szobája lesz majd, melyből háromban emelt fürdőt alakítanak ki, ami azt jelenti, hogy a nappali nagy mérete miatt az ágy a fürdőszoba alá kerülhet.
A hotel belső tereit fiatalos kontraszt jellemzi majd, ahol szolid pasztellszínű falak és atmoszférikus fényekkel megvilágított, hangsúlyos fémszerkezetű, merész színű bútorok lesznek.
A szállóvendégek többféle szoba közül választhatnak majd, lesz kétszemélyes és családi szoba is, de apartmanokat is kialakítanak. A pinceszintre egy mozi és egy fitneszterem is kerül. A földszintre tervezték a lobbit, a szállodai étteremrészt, egy üvegezett reggeliztető zónával. A földszinti szobák különlegessége, hogy ezek majd a belső udvarból, üvegfolyosókon keresztül lesznek elérhetők.
Jelenleg az egyes emeletek belső szakipari kialakítása folyik. A szálloda készültségi állapota most 85 százalékos, és a tervek szerint a hotel nyáron meg is nyithatja kapuit.
Tatabánya egykori bányásztemploma az elmúlt évszázad során többféle funkciót is betöltött. Volt már a bánya könyvelőirodája, jelenleg pedig egy karosszérialakatos műhelynek ad otthont, autókat szerelnek benne.

Múzsák a csók után irodalmi est
Egy különleges estére számíthat, aki velünk tart, amely során életutak, művészet és anyaság fonódik össze a színpadon. Hernádi Judit és Tarján Zsófia őszintén mesélnek anya-lánya kapcsolatukról: hogyan élte meg a művésznő a gyermekvállalást, milyen érzés volt Zsófinak híres édesanya mellett felnőni.A könyvben szereplő nők történeteiről Bálint Lilla szerző mesél, míg Hernádi Judit egy-egy megrázó vagy felemelő könyvrészletet olvas fel.
hirdetés